کارگاه آموزشی تاب آوری با تأکید بر مولفه های اجتماعی، به همّت کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی استان تهران در تاریخ ۸ و ۹ آذر ماه در سالن همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید.

در جربان افتتاحیه کارگاه ابتدا دکتر باقری (مدیر کل بهزیستی استان تهران) در مورد وضعیت طلاق در کشور و تأثیرگذاری پروژه های کاهش طلاق به کلینیک اشاره داشته اند.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ سخنران دوم دکتر موسوی چلک (رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران) بودند که در خصوص اهمیت برگزاری هرچه بهتر «اولین کنگره بین المللی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در ایران» سخنانی ایراد نمودند و به بیان مناسب بودن فرصت برای تحقق چنین برنامه ای پرداختند و آن را برای برقراری ارتباط با دیگر کشورها ضروری دانستند تا شرایط ارتباط با جهان مددکاری فراهم شود و هدف این کنگره را فرصتی برای تعیین چشم انداز و خط مشی مددکاری اجتماعی طی ۲۰ سال آینده برشمردند و برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه مشارکت حداکثری مددکاران اجتماعی را تأکید نمودند و همکاری مستقیم برای جذب منابع اجتماعی و مالی مددکاران را ضروری دانستند.
دیگر سخنران این دوره باز آموزی، پرویز زارعی (مدیر کل اسبق سازمان بهزیستی استان تهران و عضو مجمع خیرین) بوده است، وی با تأکید بر نقش تاب آوری بعنوان یکی از راههای مدیریت بعد از بحران زلزله نام برد و کلینیک های مددکاری اجتماعی را پتانسیل قوی برای مداخله در بحران دانست و استفاده از این ظرفیت را ضروری تشخیص داد.
شایان ذکر است آخرین سخنران این گردهمایی آقای محسنی (مدیر گروه مطالعه و توسعه حمایت های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور) بودند که اجرای طرح تاک را یک موفقیت در برنامه خُرد مالی دانست و از آن به عنوان بانکداری پیوندی نام برد و هم چنین بر اهمیت اجرای طرح های اجتماع محور تأکید ورزید و کلینیک های مددکاری اجتماعی را مدیران اجرایی موفق در این طرح ها و طرح های دیگر برشمرد.
در افتتاحیه اولین دوره بازآموزی کلینیک های مددکاری اجتماعی استان تهران دکتر خاکی معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران نیز حضور داشتند.
در این مراسم کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی استان تهران از دکتر باقری به عنوان مدیری دغدغه مند، دلسوز و آگاه تقدیر نمود.

گزارش کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی استان تهران در خصوص برگزاری کارگاه دو روزه تاب آوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسعه و پشتیبانی: مددکاری اجتماعی ایرانیان